Aktualności

Realizując obowiązek informacyjny wynikający z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) na stronie https://rudno.edu.pl/?page_id=33 umieściliśmy szczegółowe informacje na temat przetwarzania Państwa danych osobowych.

Deklaracja kontynuacji p-le

NOWA oświadczenie p-le

NOWE potwierdzenie woli przyjęcia p-le

NOWE potwierdzenie woli przyjęcia SP

NOWY wniosek przyjęcia do przedszkola

NOWY wniosek przyjęcia do szkoły podstawowej -klasa I dzieci spoza obwodu

NOWY zgłoszenie do szkoły podstawowej (dzieci z obwodu szkoły)

Informacja o anulowaniu postępowania na przedmiot zamówienia

Przewozy 09-1

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Zapytania ofertowe związane z ekoPracownią znajdują się w zakładce zarządzenia

Wniosek przyjęcia do szkoły podstawowej -klasa I dzieci spoza obwodu

Zgłoszenie do szkoły podstawowej (dzieci z obwodu szkoły)

Deklaracja kontynuacji.docx

Oświadczenie.docx

Potwierdzenie woli przyjęcia przedszkole.docx

Deklaracja godzinowa do przedszkola.docx

Wniosek o przyjęcie do przedszkola

Obchody 83. Rocznicy Krwawej Pelplińskiej Jesieni

20 października 2022 r. po raz kolejny spotkaliśmy się w miejscowości Wola na polu pamięci, przy krzyżu, który przywołuje pamięć kulminacyjnego momentu krwawej “Pelplińskiej jesieni”. Tego dnia w 1939 roku członkowie SS dokonali zbrodni na trzech kapłanach: ks. Tadeuszu Borowskim – proboszczu z Wielkiego Garca, ks. Alojzym Dei – proboszczu z Nowej Cerkwi i ks. Janie Bogdańskim – nauczycielu i wychowawcy z Collegium Marianum w Pelplinie. Ponadto jesienią 1939 r. hitlerowcy aresztowali i wymordowali niemal wszystkich dwudziestu czterech przebywających w mieście kanoników Diecezji Chełmińskiej, jak również profesorów Wyższego Seminarium Duchownego i Collegium Marianum. Wyrażając wielki szacunek dla miejsca pamięci uczniowie Szkoły Podstawowej w Rudnie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali montaż słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej. Poczty sztandarowe z licznie zgromadzonych szkół oddały hołd pomordowanym. Wokół krzyża zgromadzili się księża, przedstawiciele samorządu, dyrektorzy szkół, nauczyciele, mieszkańcy. Złożono kwiaty i zapalono znicze.

Pragniemy, aby pamięć o zbrodni nigdy nie wygasła, dlatego bardzo dziękujemy za obecność wszystkim przybyłym na uroczystość ku czci pomordowanych księży.

Zobacz galerię

12.10.2022r. – WIECZÓR POEZJI w Zespole Kształcenia i Wychowania w Rudnie.

Doświadczenie przemijania towarzyszy nam każdego dnia i to niezależnie od wieku. Czy jesteśmy jeszcze dziećmi, czy dźwigamy na swoich barkach brzemię lat – mamy świadomość, że „ Nic dwa razy się nie zdarza”. Żegnamy miejsca bliskie naszemu sercu, odchodzą przyjaciele, tracimy rzeczy, do których się przyzwyczailiśmy. Wszystko przemija, zmienia się na naszych oczach. I my też. Nauczeni szacunku dla przeszłości, chcemy ją ocalić od zapomnienia. Na Wieczorze Poezji uczyniliśmy to wobec jej twórców. Chcemy pielęgnować piękno polskiej mowy, pamięć o ludziach i zdarzeniach, pozostać w chwili zadumy, snuć refleksje nad tym co było.

„ Ocalić od zapomnienia”… zapewne wielu kojarzy z wierszem Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego rozpoczynającego się słowami: „Ile razem dróg przebytych? Ile ścieżek przedeptanych?…” Zapożyczyliśmy tytuł ze świadomością, że tak jak poeta chcemy ocalić od zapomnienia coś bardzo ważnego dla kultury naszej ojczyzny – dorobek poetów, tych znanych, wielkich i tych, którzy tworzą dla wzbogacenia kultury naszej Ojczyzny lub po prostu do szuflady. W przerwach recytacji wysłuchaliśmy koncertu skrzypcowego w wykonani pani Miriam Urban.

Wieczory Poezji mają w naszej szkole wieloletnią tradycję, tegoroczny kończy projekt czytelniczy, promujący czytelnictwo w społeczności lokalnej pod hasłem ;”Książka świątynią wiedzy i przyjemności”. Jednym z zadań w ramach tej inicjatywy był konkurs dla uczniów klas VII – VIII, dzisiejszych już absolwentów na opowiadanie pt.: „O tym jak bohater literacki sprawił, że zaczęłam/zacząłem czytać książki”. Nagrodą w konkursie było wydanie przez Wydawnictwo Bernardinum tomiku uczniowskich opowiadań.

Jedna z młodych poetek napisała słowa: „ Nie mów mi proszę ,że wszystko przemija, że więdną stokrotki usychają róże .Powiedz mi lepiej, jak płakać, by nikt nie widział, jak modlić, by Pan wysłuchał, jak żyć, by gdy umrę zostało coś więcej niż nagrobna płyta”…

Zobacz galerię

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

„…dziś dzień niezwykły, każdy to powie,

Lecz po kolei Panie, Panowie….”

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

Jednak na początku uroczystości odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klas pierwszych.

Uczniowie przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Zapewniali także, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania. To był egzamin, który zdali na szóstkę!

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy!

Zobacz galerię

Info o udziale w programie

KF_Opis Rossmanna_II edycja

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA ogłoszenie

Zgłoszenie do szkoły podstawowej (dzieci z obwodu szkoły)Potwierdzenie woli przyjęcia szkoły kl. I SPWniosek przyjęcia do szkoły podstawowej -klasa I dzieci spoza obwodu anulowanie zamówieniaZaproszenie do złożenia ofertyZapraszamy na transmisję live z jutrzejszej uroczystościhttps://www.youtube.com/watch?v=Cn7HT7GsclU W niedzielę 29 maja br. o godz. 11:00 w Gręblinie, miejscu pochodzenia błogosławionego karmelity Hilarego Pawła Januszewskiego, zostanie odprawiona msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bpa pomocniczego diecezji pelplińskiej dra Arkadiusza Okroja. Po mszy Ksiądz Biskup poświęci kapliczkę ku czci błogosławionego Hilarego, który oddał swoje życie, niosąc posługę chorym na tyfus współbraciom kapłanom w obozie koncentracyjnym w Dachau. Od jutra (28 maja) dostępny będzie link do relacji live z uroczystości. Dziś zapraszamy do obejrzenia filmu promocyjnego a w niedzielę do uczestniczenia w uroczystości. Film promocyjny:https://youtu.be/Gw46teKYc_c

Rekrutacja do przedszkola

Życzenia dyrektora Dariusza Jakubowskiego

Relacja z Jasełek

Możliwość komentowania została wyłączona.